Panel – Workshop -Tezhip Sergisi

20-21 Aralık 2018 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Kültür-Sanat Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü işbirliği ile “Tezhip ve Minyatür Sanatının Günümüzdeki Uygulamaları” konulu panel, Minyatür ve Geometrik Bezeme Workshopları ile Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencilerinin Tezhip Sergisi’nden oluşan karma bir etkinlik düzenlenmiştir. Etkinliklerimize tüm personelimiz ve öğrencilerimiz davetlidir.

 

 

0

Linklerimiz

Amacımız

Merkezin amacı, Antalya ve çevresinin “somut olmayan kültürel miras”ına ilişkin alan araştırmalarını gerçekleştirerek, çağdaş sanat ile geleneksel sanat arasındaki bağı sağlamak, kültür- sanat- tasarım çalışmalarına olanak yaratmak, çağdaş sanata ilişkin yeni gelişmeleri izleyerek sanat projeleri geliştirmek, üretmek ve bu bağlamda araştırmalar ve uygulamalar yapmaktır.

Yararlanım

Merkezden öncelikle; kültür, sanat, tasarım alanlarında çalışmalar yapan, öğrenciler, araştırmacılar, sanatçılar ve akademisyenler yararlanır. Farklı disiplinlerde çalışmalar yapan araştırmacı ve bilim insanları da kültür, sanat ve tasarım alanlarında, bakış açısı geliştirmek için Merkezden yararlanabileceklerdir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Kültür - Sanat Araştırma ve Uygulama Merkezi
Tel: 0242 310 62 17
Tel: