“Gravür Baskı” Çalıştayı ve Sergisi

24-26 Nisan 2019 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Lütfü Kaplanoğlu’nun katılımı ile Fakültemiz Resim Bölümü Baskı Atölyesinde “Gravür Baskı” Çalıştayı gerçekleştirilmiştir. Çalıştay sonunda Doç. Dr. Lütfü Kaplanoğlu’nun atölye öğrencileri tarafından üretilen işlerin de yer aldığı sergi ise 26 Nisan 2019 günü Seminer sonrasında açılmıştır.

 

0

Linklerimiz

Amacımız

Merkezin amacı, Antalya ve çevresinin “somut olmayan kültürel miras”ına ilişkin alan araştırmalarını gerçekleştirerek, çağdaş sanat ile geleneksel sanat arasındaki bağı sağlamak, kültür- sanat- tasarım çalışmalarına olanak yaratmak, çağdaş sanata ilişkin yeni gelişmeleri izleyerek sanat projeleri geliştirmek, üretmek ve bu bağlamda araştırmalar ve uygulamalar yapmaktır.

Yararlanım

Merkezden öncelikle; kültür, sanat, tasarım alanlarında çalışmalar yapan, öğrenciler, araştırmacılar, sanatçılar ve akademisyenler yararlanır. Farklı disiplinlerde çalışmalar yapan araştırmacı ve bilim insanları da kültür, sanat ve tasarım alanlarında, bakış açısı geliştirmek için Merkezden yararlanabileceklerdir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Kültür - Sanat Araştırma ve Uygulama Merkezi
Tel: 0242 310 62 17
Tel: